چگونه مراسم تولدمان را برگزار کنیم؟

 

کودکان عاشق  مراسم تولد هستند و پدر و مادر ها دوست دارند به بهترین شکل ممکن مراسم تولد فرزند خود را برگزار کنند تا به خاطره ای به یاد ماندنی تبدیل شود. برای برگزاری مراسم تولد خوب باید به نکات مختلفی توجه کرد که در ادامه به توضیح آن میپردازیم.

برای  این که در مراسم به کودکان نازنین شما خوش بگذرد بهترین راه داشتن تم تولد با طرح کارتون مورد علاقه آنها می باشد که با تماس با سایت تولد ایرونی می توانید از راهنمایی ما برخوردار شوید.

دعوت میهمانان مراسم تولد

بسته به تعداد میهمانان مراسم تولد فرزندتان, نحوه دعوت میتواند متفاوت باشد, اگر تعداد کمی میهمان دارید میتوانید آنها را تلفنی دعوت کنید اما اگر میهمانان زیاد هستند از کارت دعوت های آماده استفاده کنید.
میتوانید لیستی از همکلاسی های فرزندتان تهیه کنید تا کسی در کارت های دعوت مراسم تولد جا نماند.

محل برگزاری مراسم تولد

در مورد اینکه کجا میخواهید مراسم تولد برگزار کنید تصمیم گرفته اید؟

برگزاری در رستوران مناسب است البته باید توجه داشت که مسئولیت بچه ها در رستوران با شماست و باید مواظب شیطنت های آن ها باشید. همچنین مدریت رستوران باید صبر کافی برای پذیرایی از کودکان را داشته باشد. در رستوران می توانید میزی برای تزئین وسایل تولد داشته باشید و وسایل پذیرایی که با تم تولد در نظر گرفت اید در انجا قرار دهید.

علاوه بر پول غذا باید هزینه سرویس رستوران را نیز پرداخت کنید. برای برگزاری مراسم تولد در مدرسه یا مهد کودک کافیست با مدیریت و مربی بچه ها هماهنگ کنید و با تهیه خوراکی و غذا از میهمانان پذیرایی کنید.
اما رایج ترین شکل برگزاری مراسم تولد در منزل میباشد که شما کنترل بیشتری دارید و میتوانید برای بچه ها غذای سالم و اوقات خوشی را فراهم کنید .

تزئین مراسم تولد

با تهیه چند بادکنک و تزئینات دیگر میتوانید به راحتی تزئین مراسم تولد را انجام دهید. همچنین میتوانید سلیقه بیشتری به خرج بدید و تم مخصوص مراسم تولد مشخص کنید و بر اساس آن تزئینات مراسم تولد را انجام دهید.

مراسم تولد

همکاری در برگزاری مراسم تولد

از همسایه و مادر دیگر بچه ها یا دوستان خود بخواهید در برگزاری مراسم تولد شما را کمک کنند اگر کسی وقت نداشت یک نفر را برای چند ساعتی استخدام کنید. یک عکاس ماهر را برای عکاسی و فیلمبرداری از مراسم تولد انتخاب کنید تا لحظه های به یادماندنی تولد را ثبت کند.

جایزه برای میهمانان مراسم تولد

هدایای کوچکی برای میهمانان تهیه کنید و در انتهای مراسم به آنها هدیه بدهید تا همیشه به یاد مراسم تولد فرزند شما باشند.

غذا مراسم تولد

سعی کنید غذایی بپزید که بچه ها دوست دارند مثل ماکارانی یا سالاد الویه و حتما چند نوع غذا داشته باشید تا اگر یکی از بچه ها غذای اصلی را دوست نداشت غذای دیگر را به او بدهید. تنقلات مختلف برای بچه ها تهیه کنید سعی کنید این تنقلات خانگی باشند مثلا به جای چیپش میتوانید خودتان سیب زمینی به شکل چیپس آماد کنید یا ذرت تازه برای بچه ها تهیه کنید.

در کنار این تنقلات خانگی, کمی تنقلات دیگر مثل پفک هم قرار دهید تا تمام بچه ها راضی باشند. تنقلات در میزی قرار دهید که دسترسی آن برای تمام بچه ها آسان باشد و بدون خجالت بتوانند بردارند و بخورند.

کیک تولد

کیک تولد را میتوانید خودتان بپزید یا به قنادی ها سفارش دهید. سعی کنید شکل کیک شاد و کودکانه باشد. کودکان دوست دارند کیک هم شکل شخصیت های کارتونی داشته باشند.

 

 

 

s.sayyari

Author s.sayyari

More posts by s.sayyari

Leave a Reply