تزئینات مراسم دندونی دخترانه یا پسرانه با تم دندونی

مراسم دندونی یا جشن در آوردن اولین دندان نوزاد مراسمی سنتی است که در سرار ایران با آداب و رسوم متفاوت برگزار می شود, امروزه با خدمات نوین برگزاری مراسم این مراسم نیز از حالت کلاسیک خود خارج شده و به یک مراسم مدرن و خاص تبدیل شده است.

استفاده از آش در مراسم دندونی , گیفت دندونی, کیک دندونی و… از مواردی است که در مراسم دندونی متداول گشته است.

برای انجام هر چه با شکوه تر مراسم دندونی همانند مراسم های دیگر بهتر است که به تم خاص این جشن توجه ویژه نمایید که در این سایت نمونه های زیبای تم تولد را می توانید مشاهده نمایید.طراحان تم های ما دو تم ویژه مراسم دندونی نوزادان دختر و پسر شما با در نظر گرفتند.

حتی اگر مایل به استفاده از خدمات ارائه شده توسط موسسات خاص برگزار کننده جشن نمی باشید با مطالعه مطلب فوق می توانید ایده هایی خاص را برای برگزاری هر چه با شکوه تر و به یادماندنی تر بودن این روز منحصر به فرد بیابید.

اولین چیزی که در همه مراسم دندونی متداول می باشد آش دندونی است که از انواع حبوبات به همراه گندم پوست کنده شده و پیاز داغ و آب گوشت یا قلم تهیه می شود. فراموش نکنید که می توانید روی آش تان را با کشک به صورت دندان تزیین نمایید. و از ریسه های زیبای دندونی برای تزئین دیواری پشت میز آش استفاده نمایید و در گذشته این باور وجود داشته که این آش سبب تسهیل روند دندان در آوردن کودک می شود.

مراسم دندونی

کیک دندونی و یا انواع شیرینی و کاپ کیک از دیگر مواردی است که می بایست برای مراسم دندونی تهیه نمایید. از انواع لوازم تزیینی مانند کارد و چنگال و ست های پذیرایی زیبای  آماده نیز می توانید برای تزیین میز مراسم دندونی استفاده نمایید. در برخی از شهرها مرسوم است که در کنار وسایل تزیینی برخی از نمادهای شغلی آینده کودک بر روی میزی گذاشته می شود به کودک اجازه انتخاب داده می شود و بر اساس این انتخاب شغل آینده کودک حدس زده می شود!

 

s.sayyari

Author s.sayyari

More posts by s.sayyari

Leave a Reply